חוויה ושמה קבלה

קבלה לעם

הרב לייטמן היה תלמידו ועוזרו האישי של הרב ברוך שלום הלוי אשלג, בנו הבכור של מחבר פירוש "הסולם" לספר הזוהר, הרב יהודה אשלג. כממשיך דרכם וחזונם, בפרסום חכמת הקבלה לכל דורש, מקדיש הרב לייטמן את כל חייו, להפצת חכמת הקבלה, העברת מסרים של איחוד ואהבת הזולת.

עדות לפעילותו המבורכת של הרב לייטמן, בקרב תושבי עם ישראל, ניתן ללמוד מתוכנית הטלוויזיה, "חוויה ושמה קבלה", המשודרת (בערוץ 66 ב-HOT וב-yes) בשידור חי בכל יום שלישי החל מהשעה 19:00 בערב.

בכל יום שלישי, עוזב הרב לייטמן את כל עיסוקיו הרבים ויוצא אל עיר אחרת בארץ ישראל, על מנת לפגוש קהל חדש, הדורש לקבל תשובות אמיתיות על משמעות החיים.

הרב לייטמן מתיישב בכל פעם בארשת פנים שמחה לנוכח כמות גברים, נשים וילדים המצפים בכיליון עיניים להכוונת עתיד חייהם מתוך המקורות העתיקים ומציאת פיתרון לשאלת הטעם בחיים.

בתחילת ההרצאה, בקול החודר אל תוך הרגש, מקריא מן המקורות, תלמידו של הרב לייטמן, התלמיד והמרצה הבכיר במכללת "קבלה לעם", אורן לוי.

לאחר קריאה מהמקורות, מסביר הרב לייטמן באופן מדויק להפליא, עד כמה המילים הכתובות במקורות וגם אם נשמעו כסיפורים היסטוריים, או סיפורי ניסים ונפלאות שלא מעולמנו, בעצם מדברים רק על האדם עצמו ולא דבר ואפילו חצי דבר מחוץ לאדם.

בתום הסבר המשאיר לעיתים תכופות, אנשים פעורי פה, ניתן זמן לשאלות מהקהל באולם, מהקהל בבית (באמצעות רשת האינטרנט). באולם נמצאות עמדות עם מיקרופונים, כל אחד, בכל גיל ומין יכול לשאול את הרב לייטמן, כל שאלה על החיים, על הבריאה, על האדם ועל הבורא… לכל שאלה, גם אם לא הייתה קשורה לנושא ההרצאה, תתקבל תשובה מעמיקה, לעיתים עם שירטוט וציור, אבל תמיד עם תמיכה במקורות. הרב לייטמן מעולם לא התחמק מלתת תשובה על שאלה, גם אם השאלה נשמעת כנטולת תשובה. תמיד חוזר שואל השאלה לשבת במקומו באולם, בהרגשה שקיבל את מבוקשו או קיבל חומר למחשבה עם עצמו ולהמשך חייו.

גם מעמדת האינטרנט המוצבת באולם מתקבלות שאלות ואם הן ראויות לעניין את כולם, הן מופנות אל הרב לייטמן במהלך השידור וזוכות לתשובה מלאה בפני כל הקהל.

בתום ההרצאה של הרב לייטמן נפרדים בשיר של איחוד ואהבה. ניתן לפגוש את חברי קבוצת בני ברוך שאירחו את הקהל בעירם ואף לרכוש ספרים וחומרי לימוד.

ואם ההרצאה של השעה וחצי תמיד משאירה טעם של עוד, אל דאגה, בשבוע הבא נפגשים עם הרב לייטמן בעיר אחרת, עם קהל חדש והרצאה מסקרנת לא פחות.

קישור לתוכנית "חוויה ושמה קבלה"

http://www.kab.co.il/kabbalah/short/95097

ההרצאה מצולמת ומשודרת בשידור חי בערוץ "קבלה לעם"
הקהל מוזמן,
הכניסה חופשית!

לאחר היכרות קצרה עם המקום והמארגנים ולאחר שהרב לייטמן בדק בעצמו והוא בטוח כי אחרון היושבים בקהל מצא את מקומו ובאין מפריע יכול להקשיב להרצאה, רק אז מתחילה הרצאה מרתקת.